איך זה שיש נשים שכן חוות אורגזמה בחדירה?

בפוסט הקודם דיברתי על מיתוס האורגזמה בחדירה (מיתוססס?? קפצו לפוסט כדי להבין למה התכוונתי). אחד הנתונים שציינתי היה ש25-30% מהנשים חוות אורגזמה "בחדירה" (במהלך החדירה). ומתוכן פחות מ-10% מהנשים חוות אורגזמה "מחדירה" (כלומר מאקט החדירה עצמו). בפוסט הזה אני רוצה לפרק את הנתונים הללו ולהציג בפניכן את הדרכים שבהן רוב האורגזמות האלו קורות. 

מדובר בהמשך של הפוסט הזה. אז אם במקרה הגעת ישירות לכאן, ממליצה לחזור לקרוא את הפוסט הקודם כי אני אחזור על החומר של השיעורים הקודמים P: 

אז איך זה שיש נשים שכן חוות אורגזמה בחדירה?

אני אוהבת לחלק את שבהם מופקת האורגזמה לשתי קטגוריות עיקריות: מגע ישיר ומגע עקיף.

בקטגוריית המגע הישיר (או ישיר יחסית):

  • גירוי הדגדגן תוך כדי החדירה באמצעות היד שלי/שלו/שלה/צעצוע/אביזר
  • גירוי הדגדגן בתנוחה שיש בה מגע לחלק החיצוני של הדגדגן.
  • כלל האצבע (או באנגלית rule of thumb) – מרחק קצר בין הדגדגן לפתח הנרתיק. מתברר שיש קשר בין נשים שחוות אורגזמה "מחדירה" לנשים עם מרחק קצר יחסית. כמה קצר? בערך כמו המרחק בין קצה האגודל למפרק הראשון. יש כל מיני מחקרים על זה.
    לצערי יש מנתחים פלסטיים דפוקים שעושים כסף על ניתוח וקיצור המרחק הזה בקרב א.נשים עם פותות בריאות לחלוטין עם מרחק נורמלי בין הדגדגן לנרתיק. הם בעצם חוגגים על תרבות שמקדשת (מה זה אם לא קידוש) אורגזמות בחדירה. תוך כדי סיכון איבוד התחושה בכל האזור, בשעה שרשת העצבים המלאה הקיימת בדגדגן עדיין לא מופיעה בכל ספרי הגניקולוגיה. זה קטע הזוי ומפחיד. אבל לענייננו, מצאו קשר בין מרחק קצר לבין אורגזמות "מחדירה".
    מקרה היסטורי מעניין במקרה הזה הוא המקרה של מארי בונפרטה (כן, ממשפחת בונפרטה) שהייתה הראשונה שחקרה את עניין המרחקים ואפילו עברה שני ניתוחים במטרה לצמצם את המרחק ולחוות את האורגזמה המיוחלת. הניתוחים לצערה כשלו.

בקטגוריית המגע העקיף:

  • בגירוי חיצוני: במהלך החדירה, השפתיים הפנימיות יכולות להיתפס, להימשך, ובאופן כללי לקבל גירוי. ומכיוון שהן מחוברות בקצה העליון שלהן לדגדגן, הדגדגן מקבל גירוי, מה שיכול להפיק אורגזמה.
  • בגירוי פנימי: לא הרבה יודעות אבל הדגדגן הוא איבר שרק חלק קטן ממנו הוא חיצוני ויש לו חלקים פנימיים גדולים ביחס לחלק החיצוני. החלקים הפנימיים הללו מקיפים את הנרתיק. ולכן, במהלך החדירה, ובמהלך עוררות מינית גבוהה, הדגדגן ממשיך לקבל גירוי וגם פה מדובר באורגזמה שמופקת דרך הדגדגן. פשוט ממגע עקיף ופנימי.
  • חיבור של שני הסעיפים האחרונים: גירוי השפתיים יכול להפיק אורגזמה גם בגלל שהן נמצאות בסמוך לחלקים הפנימיים של הדגדגן. כלומר גירוי השפתיים = גירוי הדגדגן. יש א.נשים שממש מחשיבים את השפתיים הפנימיות לחלק מהדגדגן.

גירוי מנטלי

זאת אמנם לא קטגוריית מגע, ואולי נושא לפוסט נפרד, אבל ידוע כי יש נשים שמפיקות אורגזמות מכוח המחשבה בלבד. במילים אחרות, גירוי מנטלי הוא גם גירוי שכדאי לקחת בחשבון. ואם המוח שלנו חווט לתפוס חדירה כאקט מגרה מנטלית, ייתכן ששילוב של מגע לא ממש ישיר בדגדגן בשילוב הגירוי המנטלי, זה כל מה שנדרש על מנת שנחווה אורגזמה בחדירה. 

בקטגוריה משל עצמה:

תראו, אנחנו שונות. שונות במראה החיצוני, ובמידה מסויימת ייתכן שגם בפיזור העצבי וברגישות השונה שלנו. לכן, ייתכן, שיש נשים שנוטות להיות רגישות יותר למגע בתוך הנרתיק. הרגישות הזאת זה לא משהו שאפשר ליצור מאפס (מה לגבי תרגול עם ביצת ג'ייד? קראי על זה כאן). מצד שני יכול להיות שאפשר "ליצור" מידה קטנה ממנה על ידי תרגול נוכחות. אבל עד גבול מסויים. 

מה שכן, אל תשכחו לשאול את עצמכן "למה?" האם זה כדי לחקור עוד? או האם זה מגיע מהמחשבה שאתן אמורות לחוות אורגזמה מחדירה?

וגם, תמיד תזכרו: גברים לא הולכים לסדנאות ללמוד איך "גם הם יצליחו" לחוות אורגזמה מהאשכים שלהם. (זאת לא אנלוגיה מדעית מדויקת אבל היא מעבירה ת'נקודה). אז למה אנחנו מבזבזות כל כך הרבה זמן, אנרגיה, כסף (ואולי אפילו את הבריאות שלנו) כשיש לנו אורגזמות אחרות זמינות יותר? 

האם אורגזמה שמופקת ממגע ישיר בדגדגן שונה מאורגזמה המופקת מהנרתיק (או ממגע עקיף בדגדגן)?

או: מהם ההבדלים בין האורגזמות השונות?

התשובה היא שאין עדיין תשובה חד משמעית אבל הנה מה שיש לקחת בחשבון:

מצד אחד, יש לא מעט נשים שיעידו שאורגזמה בדרך אחת מרגישה שונה בהשוואה לאורגזמה בדרך אחרת. ייתכן. וזה גם הגיוני שדרכים וגירויים שונים יכולים לגרום לתחושות שונות. מה גם שהרבה ממי שחווה אורגזמה בחדירה, בעצם חווה אותה ברמת עוררות גבוהה מאד וגם לזה יש השפעה. בלי קשר לגירוי האיבר השונה.

מצד שני, התחושות שלנו הן ממש לא אובייקטיביות. ומושפעות מאלף ואחד גורמים.
אני לא אומרת את זה כדי לערער. התחושה כתחושה היא אמיתית. אבל התפיסה שלה היא לא מדד כזה אמין למציאות. קחו לדוגמא את הזמן. הזמן עובר בקצב קבוע. מצד שני, תחושת הזמן שלי כשאני עושה משהו כייפי היא שונה מתחושת הזמן שלי כשאני עושה משהו פחות כייפי.

וזה נכון לזמן אבל גם לטעמים, ריחות, כאב ולפעולות חיים שונות ומגוונות. ביניהן: אורגזמות.

אורגזמה יכולה להרגיש שונה כי האיבר שקיבל גירוי הוא שונה והיא יכולה להרגיש שונה גם בגלל הסיפור (והמיתוס) שיש לי סביב אורגזמה כזאת או אחרת. כלומר אם הסיפור שיש לי על אורגזמה וואגינאלית הוא שזאת אורגזמה עדיפה וטובה יותר. או ששמעתי אמירות על כך שאורגזמה מהדגדגן היא רדודה או שטחית. בפעם הבאה שאפגוש את אחת האורגזמות האלו, תפיסת החוויה שלי תהיה מלכתחילה מוטה.

אמל"ג (ארוך מידי לא גמרתי):

הדיון על אורגזמה בחדירה לא ממש מבחין ומבדיל בין אורגזמה מחדירה (מאקט החדירה עצמו) ובחדירה (תוך כדי החדירה). ראינו שיש דרכים שונות לחוות אורגזמה במהלך החדירה, על ידי גירויים שונים של הדגדגן, שלגמרי יכולים להיתפס כאורגזמות "מחדירה". ובנוגע לחווית האורגזמה, אין ממש מסקנה חד משמעית. מה גם שכל עוד אנחנו מתבססות על עדויות, צריך לקחת בחשבון שלא מדובר במידע אובייקטיבי.

ויחד עם כל זה, אם יש משהו אחד שהייתי רוצה שתצאו איתו מהפוסט הזה, זה עם השאלה: למה בכלל?
למה זה חשוב לי? מה המשמעות שאני נותנת לאורגזמה מחדירה? מאיפה המשמעות הזאת הגיעה והאם זאת האמת?

בכל מקרה, זהו להיום. אשמח לשמוע מה דעתך! ואם תרצי לשתף מהחוויה שלך, את מוזמנת.

לקריאת מאמר דעה מעניין על מיתוס האורגזמה מחדירה (באנגלית)

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן