כל האמת על אורגזמה מחדירה

"כל אישה יכולה לחוות אורגזמה מחדירה". האמנם?

אורגזמה מחדירה: האם מדובר במיתוס?

רגע רגע, האם קראת עכשיו למה שחוויתי מיתוס? כן ולא.

כן במובן שמיתוס הוא בסופו של דבר סיפור. סיפור שבא ללמד אותנו משהו. שמנסה להכווין אותנו להתנהגות מסויימת (כביכול טובה יותר). במובן הזה, אורגזמה מחדירה היא לגמרי מיתוס. שאיפת חיים שכזו, שלא מעט נשים חוות. לא בגלל שנולדו עם הכמיהה הזאת. נטו כי החברה לימדה אותנו לשאוף לשם. וטרליון הקורסים הזמינים בנושא, שססים ללמד אותנו "איך גם את תוכלי ללמוד לגמור מחדירה", רק לוחצים לנו על נקודה רגישה וגורמים לנו להוציא כרטיס אשראי כדי לפתור את ה"בעיה" הזאת ובעצם מבססים את אותה שאיפת חיים.

מצד שני זה גם לא מיתוס. במובן הזה שיש נשים שכן גומרות מחדירה. מעט. רובן כנראה גומרות בחדירה. לא מחדירה. כלומר גומרות תוך כדי חדירה. ולא מהחדירה עצמה. אבל תכף נכנס לזה יותר.

בקיצור, זה כן מיתוס מבחינת מה שעושים מזה. וזה לא מיתוס במובן הזה שזה כן אפשרי, אבל ממש ממש נדיר.

דברי אלי במספרים: כמה נשים חוות אורגזמה מחדירה?

כששואלים נשים איך הן גומרות, בערך 25-30% מהנשים עונות שהן גומרות בחדירה. אבל יש בעיה עם השאלה הזאת. האם הכוונה בשאלה היא לאורגזמה מאקט החדירה עצמו? או הכוונה היא לאורגזמה במהלך החדירה? 

אם שואלים את השאלה בצורה ברורה יותר ומפרידים בין אורגזמה מחדירה ואורגזמה בחדירה, אנחנו מגלות שהמספרים יורדים לפחות מ-10% מהנשים שחוות אורגזמה מהחדירה עצמה (וזה בסקר הכי נדיב. יצא לי לשמוע גם על 4%). 

לכן, מה שהמספרים בתכלס מספרים לנו, זה שאם את עדיין לא חווה אורגזמה, כלשהי, הדרך הכי אמינה וישירה לשם לא תהיה דרך הנרתיק (מחדירה) אלא דרך הדגדגן.

דברי אלי דרך הזווית הביולוגית

דרך נוספת להסתכל על אותם הנתונים היא דרך המשקפיים הביולוגיים. אנחנו יודעות מעל לכל ספק, שהדרך הכי אמינה עבור גברים (זכרים, יותר נכון) לחוות אורגזמה היא באמצעות הפין. נכון?

יפה. והאיבר המקביל לפין, בגוף האישה, הוא הדגדגן (ולא הנרתיק). 

לכן, למה זה ממש הגיוני לצפות שגבר יחווה אורגזמה מגירוי הפין, אבל בקרב נשים, יש כזאת ציפייה ושאיפה לחוות אורגזמה מאיבר אחר לגמרי? אם תחשבו על זה, זה שיש ציפייה שכזאת, זה לא ממש הוגן! (לא משנה כמה "העצמה נשית" מלבישים על זה). 

הבהרה

הכוונה שלי היא לא "אל תחקרו את עצמכן ואל תגלו דרכים נוספות לחוות אורגזמה". הכוונה שלי היא… שהציפייה מנשים לחוות אורגזמה מחדירה היא קצת לא ריאלית. יותר מזה, היא מפעילה עלינו לחץ מיותר. ובכלל, האם לא קצת הגזמנו? הרי אנחנו לא מצפות מגברים לחוות אורגזמה מגירוי האשכים שלהם (מקבילה טובה לנרתיק מבחינת קצות עצבים, למרות שזאת לא מקבילה מדוייקת). כלומר, אם מישהו רוצה – מעולה. וזה לא לא אפשרי. אבל אין ציפייה בסיסית שכזאת והם לא נחשבים פחות או "לא מספיק מחוברים למיניות שלהם" אם הם לא.

אנחנו גם לא שולחות גברים ללמוד על עצמם ולהתחבר למיניות שלהם (שלא נאמר לתקן את עצמם) כדי לחוות אורגזמות מנקודות שונות בגוף.

אנחנו מקבלים ומקבלות את העניין שהפין הוא איבר המין המרכזי שלהם, ולא עוסקים ועוסקות בדירוגי אולימפיאדת האורגזמות כמו שיש אצל נשים.

אז למה אצל נשים זה כזה שונה? למה אנחנו כל כך רודפות אחר האורגזמה מחדירה?

הסיבות למרדף

יש הרבה סיבות למרדף הזה. על הרבה מהן כתבתי בפוסט על פער האורגזמות ובפוסט על "התסריט המיני" ותוכלו לקרוא עוד על העניין. אבל בנתיים, כן בא לי שתחשבו רגע בעצמכן, מאיפה באמת מגיע הרצון הזה? הכמיהה הזאת? האם הרצון הוא פנימי? או פנימי בהשפעת החיצוני? כלומר, משהו שלמדנו תרבותית דרך סרטים שראינו, סיפורים ששמענו, קורסים שהציעו לנו עם הבטחות על אורגזמה טובה יותר, נכונה יותר, עוצמתית יותר.

סיפור מצחיק לסיום (או תוספת לזווית הביולוגית)

האם מישהי יודעת מהו האיבר המקביל לנרתיק הנקבי בגוף הזכרי?
מישהי??
זה בסדר לא לדעת ואם תחשבו על זה, זה לא כזה מפתיע.
זה רק מוכיח עד כמה הציפייה הזאת לאורגזמה מחדירה היא אבסורדית. הרי אין ציפייה מגברים לחוות אורגזמה מ… מישהי יודעת?
(אגב, זאת לא בלוטת הערמונית. קרוב.. אבל לא). מוזמנות לנחש בתגובות!

עד לפעם הבאה, אשמח לשמוע מה חשבתן!

למעבר לפוסט: אז איך זה שיש נשים שכן חוות אורגזמה בחדירה?

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן