פוסט חוות דעת על תחבושות רב פעמיות לוסת

זהו פוסט ראשון בסדרה של שלושה פוסטים על חווית השימוש שלי ב: תחבושות רב פעמיות, תחתוני מחזור וגביעונית.

"האישה הממוצעת תפריש וסת למשך תקופה של ארבעה עשורים במהלך חייה ותשתמש בכ-16,800 תחבושות או טמפונים בזמן הזה. מדובר ב-135 ק"ג של פסולת" (מקור)

כשהתחלתי לכתוב את הפוסט הזה, מצאתי את עצמי מלקטת אינפורמציה מהמון אתרים. אוסף נתונים שחזרו על עצמם במיליון מקומות.

לא רציתי להלאות אותך בפרטים ומספרים, לכן, במקום לחזור על זה כאן, אני פשוט אניח שאת יודעת שמוצרי וסת רב פעמיים נחשבים לחסכוניים בכסף ועדיפים מבחינה סביבתית ובריאותית.

ואם את מחפשת מידע נוסף על איך כמה ולמה – את זה אשלח אותך לחפש בגוגל.

מה שכן אכתוב כאן זה את הביקורת האישית שלי, מה אהבתי ומה פחות

המוצר הראשון הרב פעמי שהשתמשתי בו היה תחבושות רב פעמיות של rosepads. קניתי ערכת היכרות שכללה 3 תחבושות בסוגים שונים: תחבושת יומיומית, תחבושת וסת בינונית ותחבושת וסת עבה. הערכה עלתה לי 99 ₪ ואספתי אותה מאחת המשווקות שגרה יחסית קרוב אליי.

בגלל שהוסת שלי באותה התקופה הייתה יחסית קלה (2-3 ימים, ביום הראשון יש מעט דימום ולאחריו דעיכה משמעותית), שלוש התחבושות האלו לרוב הספיקו לי.

מה אהבתי:

 • הרגשה – הרגשה טובה יותר בהשוואה לתחבושות חד-פעמיות, הרגשה מאווררת יותר, פחות "פלסטיקית", פחות הזעה, תחושה מעולה במיוחד בקיץ.
 • ריח – כשהייתי משתמשת בתחבושת חד פעמית, אחרי כמה שעות, היה ריח. ריח סינטטי לא נקי.
  עם התחבושת הרב פעמית, אני יכולה להסתובב יום שלם והריח היחידי שקיים הוא של הדם בצורה ממש חלשה ולא מפריעה בכלל.
 • התעסקות – חששתי מאד מעניין הנקיון של התחבושת. כמישהי יחסית מינימליסטית, לא רציתי להוסיף עוד אלמנט סיבוכיות בחיי. למרבה הכיף, למדתי שההתעסקות הייתה באמת משנית. את התחבושת המשומשת משרות במים קרים ובכביסה הבאה מוסיפים למכונה.
  כן, כן, לכביסה הרגילה של הבגדים. התחבושות יוצאות נקיות (מרגישות נקיות, אין צבע או ריח) ונכנסות לארון עד לפעם הבאה.
 • זמן שימוש – עם התחבושות הרב פעמיות אני יכולה להסתובב יום שלם עם אותה אחת, בזמן זרימה חלשה, עם תחושה נקייה ובלי צורך להחליף. בדיוק כמו שתחתונים מכותנה לא אחליף 4 פעמים ביום.
 • ספיגה – לא הרגשתי הבדל בספיגה בין תחבושת רב פעמית לחד פעמית. אבל כמובן מומלץ להתאים את סוג התחבושת לכמות הזרימה שאת חווה.

ומה לא אהבתי:

 • יציבות התחבושת – (כמה התחבושת נצמדת טוב לתחתונים) התחבושת הרב פעמית בנויה מ"כנפיים" עם תיקתק שנסגר מאחורי החלק הצר של התחתונים, בדיוק כמו כנפיים של תחבושת חד"פ.
  בתזוזה, התחבושת יכולה לטייל לה קצת למעלה או למטה, עד גבול מסויים. כשאת בבית זה לא כזה נורא, אבל באמצע הרחוב כשזה קורה לך, זה קצת פחות נעים לדחוף את היד לתוך התחתונים ולהחזיר אותה למקום.
  הדבר הזה היה קורה לי בעיקר עם שתי התחבושות הדקות, והיה מוריד לי את הבטחון בשימוש בהן.
  לאחרונה שמעתי שיש תחבושות בהן החלק התחתון עשוי מבד שיש לו יותר חיכוך עם התחתונים ומונע תזוזה. אבל עוד לא בדקתי בעצמי אם זה עובד.

זה בגדול החסרון היחיד שמצאתי. אני משתמשת באותו סט של שלוש תחבושות כבר כמה שנים, הן בכלל לא מתבלות, ולכן אני מאד מאד ממליצה.

לפוסט בו אני סוקרת את תחתוני המחזור המגניבים של thinx

מה איתך, מה חשבת? מוכנה לנסות?

בינתיים,
באהבה
אפרת

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן