למה האורגזמה הנשית היא לא באמת יותר מסובכת?

האורגזמה הנשית רגילה לקבל תיאורים רבים על כמה שהיא מתעתעת, חמקמקה, קשה להשגה. התפיסה הזאת, גורמת לנו (או לבני ובנות הזוג שלנו) לאבד את הסבלנות בדרך אליה ולוותר עליה. העניין הוא, שזה פשוט לא נכון. האורגזמה הנשית לכשעצמה היא לא יותר מסובכת מהאורגזמה הגברית. מבחינה מחקרית, גברים ונשים יכולים.ות להגיע לאורגזמה תוך דקות ספורות. למעשה, זאת הסביבה והתרבות שלנו שמסבכת את הכל ובפוסט הזה אני מראה שתי דרכים שבהן זה קורה. אז אם גם לך יוצא לוותר על האורגזמה שלך מתוך תחושה שהיא או את מורכבת מידי, או שהיא לוקחת יותר מידי זמן – הפוסט הזה הוא בשבילך! 

סיבה ראשונה: מיתוס האורגזמה מחדירה

רוב הא.נשים חושבים וחושבות שנשים אמורות לגמור במהלך החדירה וספציפית מאקט החדירה עצמו. לא קשה למצוא איפה ליקטנו את הרעיון הזה. בסרטים ובתוכניות הטלויזיה אנחנו רואות נשים שגומרות בקלות מחדירה. זה בא לידי ביטוי גם בשפה שלנו (לפוסט בנושא) ובתרבות הפופולרית – למשל, עם מאות כתבות על "התנוחות הנכונות" כך שתחווי אורגזמה תוך כדי חדירה. כתבות שיוצרות את התפיסה, שכולן יכולות לחוות אורגזמה מחדירה, אם רק היו מכירות את התנוחה הנכונה. מה שיוצר את האמונה שאנחנו אמורות לדעת לגמור מחדירה.

בפועל, במהלך החדירה, האיבר שמקבל גירוי הוא הנרתיק. ובנרתיק יש ממש מעט קצות עצבים הרגישים למגע. לעומת זאת, הדגדגן (שהוא גם האיבר המקביל לפין אגב, לא הנרתיק), הוא איבר סופר רגיש למגע. עם אלפי קצות עצבים. אלפים! הוא בעצם מרכז העונג עבור האישה, והוא לא תמיד מקבל מספיק גירוי במהלך החדירה.
ואז, כשהגירוי המתקבל הוא רק בנרתיק, לא פלא שהאורגזמה הנשית היא כל כך מסובכת וקשה להשגה. לא פלא שמגע בדגדגן נחשב פתאום "אקסטרה" ולמי יש כוח.

אבל זה בדיוק העניין. לא מדובר באקסטרה. בדיוק כמו שגירוי לפין לא נחשב אקסטרה. 

בעולם שבו האורגזמה הנשית נמצאת במרכז

דמיינו רגע עולם מקביל שבו יחסי המין שלנו הם בהגדרה שפשוף של הברך של הגבר על הדגדגן של האישה. בעולם הזה האישה גומרת ואילו הגבר ה"מתוסבך" לא. בעולם הזה, האם היינו מתארות את האורגזמה הגברית כמסובכת? האם הינו מריצים בדיחות "מצאי את הפין" (על תקן "מצא את הדגדגן")? לא. קל לנו להבין שאנחנו מגרות את האיבר הלא נכון. וזה בדיוק מה שקורה היום כשיחסי המין שלנו מבוססים כמעט בלעדית על חדירה.

לסיכום, האורגזמה הנשית קשה להשגה רק כשאנחנו לא מקבלות גירוי לאיבר הנכון.
וזה לא בא להוריד מאקט החדירה. חדירה זאת עוד פעולה שאפשר להנות ממנה. פשוט בואו לא נצא מנקודת ההנחה שמדובר בגירוי שאמור לספק את שני הצדדים באותה המידה ובאותו הזמן.

סיבה שנייה: עניין של תרגול

נשים בדר"כ פחות מתורגלות בהגעה לאורגזמה לעומת גברים, בגלל כל מיני סיבות. התרבות שלנו מקבלת ומנרמלת הרבה יותר את האוננות הגברית מאשר את האוננות הנשית. בין אם בשיח (ראיתי את זה במו עיני פעם בכנס שכולו נשים!) ובין אם בפועל (נשים פחות מאוננות). מה שמוביל לניסיון מועט יותר בהגעה לאורגזמה ובכלל בהכרות עם הגוף ונקודות העונג שלו.

חוסר הנסיון בתוספת מנה הגונה של בושה, רק מאריכה את הדרך אל האורגזמה הנשית. 

כמה שנים את מתרגלת?

תחשבו על נגינה. בואו נאמר על גיטרה. אם מישהו התאמן 10 שנים, ומישהי התאמנה 10 ימים (אם בכלל), האם נתפלא שהבחור עם הנסיון של ה10 שנים מנגן יותר טוב? ממש לא. האם נאמר שלגברים יש נטייה לניגון בגיטרה? שזה בא להם יותר בקלות? לא ולא. 

ככה בדיוק עם האורגזמה הנשית. לנשים יש פחות נסיון והן גם מבויישות אם הן מודות שהתאמנו. לכן, זה לא אומר שאין להן את היכולת לגמור ובפשטות. זה גם לא אומר שהאורגזמה שלהן מסובכת יותר או מתעתעת. זה פשוט אומר שלא היה להן הרבה נסיון. ולמזלנו, נסיון אפשר להשלים. אבל קצת קשה לעשות את זה עם כל הדאחקות והטאבו. אז אולי נפסיק עם זה?

מה נדרש בשביל האורגזמה הנשית?

בהינתן גירוי נכון וקצת תרגול, האורגזמה הנשית היא לא יותר מסובכת מהגברית. היא פשוט אורגזמה. ואם אנחנו מתקשות להגיע אליה, הנה שני דברים שאפשר לבדוק:

  1. האם קיבלתי/הענקתי לעצמי גירוי בדגדגן? והאם מספיק גירוי בדגדגן?
  2. האם תרגלתי מספיק? פשוט כי אין אישה שלא יכולה לחוות אורגזמה. זה לגמרי תהליך שאפשר ללמוד. אבל כן צריך להשקיע את הזמן ואשכרה ללמוד ולתרגל אותו. No shame in that.

לעוד טיפים לקראת האורגזמה הראשונה, כתבתי חוברת שבה ריכזתי 5 טעויות שראיתי שחוזרות על עצמן בדרך לאורגזמה הנשית. להורדת החוברת (החינמית) לחצי כאן

אם יש שאלות בנושא, אני זמינה בתגובות.
ובלי קשר, אשמח לשמוע מה חשבתן על הפוסט!

מקורות:
לגבי הטענה שלנשים יש פחות נסיון, מתחילות בגיל מאוחר יותר, תדירות נמוכה יותר: 1, 2
גברים ונשים יכולים.ות לחוות אורגזמה באוננות באותה מידה 3

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן