כל מה שרצית לדעת על השפרצה ושפיכה נשית: האם זה פיפי? כל אחת יכולה? ואיך זה מרגיש?

איך אני יודעת שהנושא של שפיכה נשית נהיה יותר ויותר פופולרי? לפי הנפח שהוא תופס בקורס שלי (פמיניסטית). אם ב2019 (כשהתחלתי להעביר קורסים) הנושא הסתכם בשקף אחד עם הסבר קצרצר שארך בערך שתי דקות, היום אני מקדישה לנושא כ-20 דקות וזה רק הולך ומתארך ממחזור למחזור. למה? לא בהכרח בגלל ידע חדש שפתאום התגלה לנו, אלא בעיקר כי יש יותר ויותר מיתוסים והבטחות נוצצות שצריך לנפץ. שנדבר על כמה מהם?

מה זה שפיכה נשית?

שפיכה נשית מתארת בעצם שתי תופעות שונות שבהן יוצא נוזל מהפות.
במקרה אחד, שבמקור נקרא שפיכה נשית (באנגלית: Female Ejaculation), הנוזל יוצא מבלוטות בשם "סקין" שנמצאות בסמוך לצינורית השופכה. מדובר על כמות מזערית של נוזל, לרוב פחות ממ"ל אחד של נוזל.
סוג אחר של "שפיכה", הוא בעצם שחרור של נוזלים משלפוחית השתן. הסוג הזה של ה"שפיכה" נקרא השפרצה (באנגלית: Squirting). וכמות הנוזל במקרה הזה יכולה להגיע לכמה מאות מ"ל.
במקרים מסויימים מדובר בשילוב של שני הנוזלים שציינתי. כלומר יציאה של מעט נוזל מבלוטות סקין מהול בהרבה נוזל משלפוחית השתן.

כמו כן, השפיכה הנשית לא בהכרח קשורה לאורגזמה. היא יכולה להגיע לפני, אחרי או בלי קשר אליה, והיא גם לא בהכרח מענגת בפני עצמה (תכף ארחיב על זה יותר).

שפיכה נשית מקורות

האם שפיכה נשית זה פיפי?

תלוי את מי שואלות. בנוגע לנוזל שמקורו בבלוטות סקין אין ממש ספק שלא מדובר בפיפי. זה נוזל אחר עם הרכב שונה משתן ושיוצא ממקום אחר. לגבי הנוזל שמקורו בשלפוחית השתן – כאן זה ממש תלוי את מי שואלות. במחקרים בדר"כ מתייחסים ומתארים את הנוזל כ"שתן מדולל". בנוסף, אין שום ספק שמקור הנוזל הוא משלפוחית השתן. ולכן, אני בדיעה, שאם המקור הוא בשלפוחית השתן – מדובר בשתן. אבל זה לא כל הסיפור.

לטענות שמדובר בשתן הרבה פעמים עולות כל מיני התנגדויות. למשל, שהנוזל שיוצא במהלך ההשפרצה (מהשלפוחית) הוא בצבע שקוף, ללא צבע, טעם וריח כמו של שתן רגיל. לדעתי, מדובר בנוזלים שפשוט לא שהו מספיק זמן בשלפוחית. לרוב, כשמלמדות איך לשפוך ממליצות להתרוקן לפני ולשתות הרבה נוזלים. במהלך עוררות מינית השלפוחית מתמלאת מהר ומתרוקנת בשפיכה. לכן, הנוזל שמושפרץ הוא בעצם נוזל שלא שהה הרבה זמן בשלפוחית. קצת בדומה לכשאנחנו עושות בדיקות שתן מסויימות שמבקשים בהן שתן ראשון. השתן הראשון הוא לרוב כהה, מרוכז וריחני מהשתן השני ואילך. (אם זה לא ברור ממליצה לצפות בסרטון שבראש העמוד. השקעתי בויז'ואלס 😋)

התנגדות נוספת שעולה לטענה שמדובר בשתן קשורה להרכב של הנוזל. בעצם עולה הטענה שההרכב של הנוזל שונה מההרכב של "שתן טהור". את הטענה הזאת קל "לפתור". כי כמו שציינתי קודם, הרבה מהנשים השופכות בעצם שופכות את שילוב שני הנוזלים. ההרכב ה"שונה" הוא פשוט תערובת של השתן המדולל והנוזל מבלוטת סקין, וגם זה משהו שנבדק והוכח מחקרית.

אבל למה זה כל כך מפריע שיקראו לזה פיפי?

בינינו, אני לא מבינה את ההיעלבות מלקרוא לשפיכה בשמה. תכף נדבר על כמה מהנה או לא מהנה לשפוך, אבל במידה ואנחנו כבר שופכות ונהנות, למה כזה אכפת לנו איך קוראות לזה? האם זה מוריד מהכבוד של התופעה? בואו נשקול שהסיבה שאכפת לנו מזה היא כי סקס עדיין נחשב משהו שאמור להיות סטרילי. שחס וחלילה לא "נלכלך" אותו עם נוזלי גוף מסויימים (פיפי או וסת). אבל בתכל'ס, אם אנחנו נהנות, וזה לא גורם לשום כאב לאף אחד.ת, למה כזה כואב לקרוא לנוזל שיוצא משלפוחית השתן שתן? 

האם באמת "כל אחת יכולה לשפוך"?

לפי מה שידוע היום במחקר, בנוגע להשפרצה (משלפוחית השתן), תאורטית כל בעלת שלפוחית תוכל לייצר. ויש כל מיני אתרים שיגלו לנו את ה"סוד" איך (הנה דוגמא). לעומת זאת, את השפיכה שמקורה בבלוטות סקין, יכולה להפיק רק מי שבבעלותה בלוטות מזעריות אלו. ולא לכולן יש אותן. על פי מחקרים, חלק נולדות עם וחלק נולדות בלי. יותר מזה, הן שונות בגודלן (ובכמות הנוזלים הגם ככה מזערית שהן יכולות להפיק) בין אישה לאישה (או נקבה לנקבה..). בקיצור מדובר בעניין ביולוגי. ממש לא קשור לכמה שאנחנו "משוחררות מינית" או "מחוברות לעצמנו" (טענות שיצא לי לשמוע).
בנוסף, גם אם "התברכנו" בבלוטות סקין, תמיד ישנה אפשרות שנחווה תופעה שנקראת "שפיכה הפוכה" (Retrograde Ejaculation). שזה אומר שהשפיכה תלך לכיוון ההפוך (והפחות נחשק), כלומר, לכיוון השלפוחית. כלומר, אנחנו אפילו לא נדע אם שפכנו או לא.

 

מתוך Pastor and Chmel 2022

איך זה מרגיש לשפוך ולהשפריץ?

הגענו לחלק הכי מעניין. כי למרות התיאורים הסקסיים והסופר מפרגנים ברשתות החברתיות (שאם תשימי לב, כשהתיאור הוא רק מפרגן, תמיד מצורף לזה קורס שילמד איך "גם את" תחווי את "השפיכה האלוהית שמגיעה לך"), התמונה קצת יותר מורכבת כששואלות נשים ללא אינטרס. במחקר עדכני שבו שאלו 28 נשים שחוות שפיכה נשית איך החוויה הייתה עבורן, התקבלו תשובות מאד מגוונות. מחוויות של שחרור גדול ועד חוויות לא נעימות, לא נוחות והיו כאלו שגם התביישו מהמצב. הנה קמצוץ דוגמאות:

  • "זה מדהים להיות מסוגלת להוציא את כמות הנוזל הזאת, וזה, זה מרגיש כמו משהו אדיר, נשי. אני חושבת שהמין הנשי הוא מרגש וזה מדהים מה הוא מסוגל לעשות, זה נפלא"
  • "אובר-רייטד"
  • "היה לי הרושם ש'האורגזמה הכי טובה היא כשאת משפריצה', ואז, כשחוויתי אחת בעצמי, זה לא הרגיש ככה"
  • "עבורי, זה אף פעם לא היה 'ואוו'… זה לא מתקרב לאורגזמה דגדגנית בשום צורה"
  • "ניסינו איזו טכניקה ששמענו עליה ופתאום הוא אמר: 'זה היה זה' ואני שאלתי 'למה אתה מתכוון'? לא שמתי לב שמשהו קרה, וזה גם לא היה כזה מענג, פשוט נהיה רטוב. והייתי כזה: 'מה המטרה של זה'?"

כשהעלתי את הנושא באינסטגרם שלי התגובות שקיבלתי איששו את החוויה המורכבת המתוארת במחקר. קיבלתי תגובות שבאמת חיזקו שהחוויה היא לא תמיד כזאת חיובית. וגם להפתעתי נשאלתי לא מעט האם ידוע לי "איך מפסיקות".

על מה כל המהומה? למה שומעות על שפיכה נשית יותר ויותר?

לתחושתי, יש כמה סיבות מדוע הפופלאריות של הנושא גברה במיוחד בשנים האחרונות, למרות שכתופעה היא מתועדת כבר אלפי שנים. אחת הסיבות העיקריות היא נוכחות השפיכה בפורנו שהולכת וגדלה. הנוכחות בפורנו מביאה גברים ונשים לרצות לחוות או לגרום לתופעה. לפעמים זה נתפס כ"תפקוד מיני תקין" (שזה לא נכון). לצערי אפילו שמעתי גם מנשים שסיפרו לי שהופעל עליהן לחץ לחוות שפיכה מצד פרטנר גברי. כמה עונג יש בזה? לא נראה לי שהמון. 

בנוסף, כמו שציינתי קודם, ברגע שנכנס אינטרס כלכלי ותחרות לעניין (קורסים וסדנאות שפיכה נשית) גורמים רבים יוצרים את הביקוש לעניין בעצמם. זה נעשה על ידי ניפוח של התופעה, יצירת תמונה ורודה בלבד (או שקופה, כי צהוב זה פיפי חח), וזריקת אמירות לאוויר כמו למשל שאם את לא שופכת "את לא מספיק מחוברת למיניות שלך". בהינתן מגוון התגובות והחוויות השונות, חבל לי שעדיין אין שקיפות מלאה וכנה של מגוון החוויות, והתופעה עדיין יחסית מנופחת ומפומפמת כאחת שתעזור לך להשיג "את המיניות המטריפה שחלמת עליה". לא פחות ולא יותר.

עניין שלישי, שהוא לא חדש אבל אולי משחק קצת תפקיד, זה הרצון להידמות לזכרים. מכיוון שכשגברים זכרים גומרים יש לזה צורה ויזואלית, ומכיוון שמיניות האישה בהרבה מובנים מוגדרת על ידי מיניות הזכר, באיזושהי רמה, יש ביקוש להיבט ויזואלי שיסמן את הגמירה הנשית. כמו שכתבתי קודם, שפיכה לא בהכרח מגיעה עם הגמירה. אבל עדיין, ייתכן שזה עוד היבט ביצועיסטי שמעלה את הביקוש לתופעה.

דבר אחרון – הנאה. בעוד היא לא קשורה בתופעה עצמה, אלא בסיפור שיש לנו סביב התופעה (כי כמו שראינו, התופעה היא אותה תופעה, והסיפור והחוויה משתנה בין אישה לאישה), מי שנהנית מזה כנראה ובצדק תעביר את זה הלאה. אבל ביחס לשאר הגורמים שציינתי, יש לי תחושה שזאת הסיבה שהכי פחות משחקת תפקיד.

איך הולכת להיות החוויה שלך? האם צפוי שיפור בחיי המין?

החוויה שלך תהיה תלויה בהקשר. עם מי תהי? איך תגיעי אליה? בלחץ או בסקרנות? איפה? במקום נוח או במקום שזה יהיה עבורך לא נוח ולא נעים, אולי טרחה מסוימת? מה שמעת על שפיכה נשית? האם את מצפה לאורות וזיקוקים? האם את בכלל רוצה לשפוך? ממש לא רוצה לשפוך? כל אלו, והיבטים דומים, ישפיעו על החוויה שלך. כי השפיכה עצמה היא נטו נוזל שיוצא מהפות. ומעולה להנות מזה וסבבה גם שלא.

מבחינת שיפור חיי המין – אם זה משהו שאת חושקת בו, יכול להיות שזה בהחלט יהיה דבר כייפי לחוות. מצד שני, יכול להיות גם שתתאכזבי. אני אישית לא יכולה לקבוע עבורך. וכך גם אף אחת אחרת!

אני כן אבל אוהבת לציין במקרה הזה את המחקרים שנעשו בנושא "סקס מופלא". שם כל העניין של שפיכה נשית, ובכלל היבטים ביצועיסטיים ומכניים של יחסי המין לא הופיעו כגורם או כמאפיין ליחסי מין מופלאים! ככה ששוב, זאת לא השפיכה, זה הסיפור והמשמעות שמגיעה יחד איתה.

לסיום: דעתי ודברים לקחת לתשומת הלב

דעתי – אם זה לא משהו שאת ממש ממש חושקת בו, לא הייתי מתאמנת על הדבר באופן יזום. אם יום אחד זה יקרה, תדעי שזה נורמלי ואין מה להתבייש בזה. ואם זה נעים – אז בכלל מצויין.

במידה והחלטת להתאמן על זה ומצאת שזה מסיח את דעתך מכל שאר הדברים שקורים ביחסי המין שלך ובכלל מההנאה שלך, תשקלי אולי להפסיק לכוון לשם.

מבחינת אזהרות – יצא לי כבר לקרוא טענות בנוגע לפגיעה בשרירי רצפת האגן אצל נשים שמתאמצות לחוות שפיכה ושזה לא בא להן באופן טבעי. אין על זה המון מחקר עדיין, אבל בכל מקרה אני חושבת שכדאי לקחת את זה בחשבון. אני אישית חושבת שבשנים הקרובות לפיזיותרפיסטיות רצפת אגן יהיו לא מעט מוטפלות שירצו ללמוד איך להפסיק עם התופעה. אבל זאת רק דעתי, כמו שאומרות בפולנית. 

אז זהו להפעם, מקווה שהיה מעניין ומרווה;)
אשמח לשמוע מה חשבתן! ובכלל אם בא לכן לשתף את החוויה שלכן עם שפיכה (בין אם חוויתן או סתם נחשפתן לדעות כאלה ואחרות) – כתבו לי בתגובות

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

2 תגובות

  1. באוננות הייתי 'משפריצה' הרבה לפני שידעתי על קיום התופעה. הייתי בטוחה שזה סוג של פיפי, ולא אהבתי את זה בכלל. בפירוש לא הדבר הכי נעים שיש. כשחיפשתי מידע על הנושא מעולם לא קיבלתי תשובות ברורות, אז הטלתי ספק במה שקורה לי. וכשחברה סיפרה לי שהיא למדה לאחרונה להשפריץ ונצנצים נשפכו לה מהעיניים כשהיא דיברה על זה, בכלל הרגשתי אבודה ומבולבלת. בעע. החלטתי להניח לזה ולא להתעסק בזה כי חירפן אותי שאני לא מקבלת תשובות.

    אז.. ברוך בורא את אפרת זיו ?❤️

    1. וואו בול. גם אני משפריצה מלא באוננות והייתי בטוחה שבורח לי פיפי… צריכה לשים מגבת כדי לא להשאיר עקבות במיטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן