למה אני לא אוהבת לדרג ולסווג אורגזמות?

אם תקשיבו לסרטונים שלי בנושא האורגזמה הנשית או תקראו את הטקסטים שאני כותבת, אף פעם לא תמצאו אותי מדברת על אורגזמות כ"סוגים" שונים. אני אף פעם לא אומר דברים כמו: אורגזמה "דגדגנית", אורגזמה "נרתיקית", אורגזמת "צוואר הרחם", וכו'.

אם אתייחס לאורגזמות ה"שונות" – אתייחס אליהן בדרך אחרת: כדרכים שונות לחוות אורגזמה. אורגזמה דרך הדגדגן, אורגזמה דרך הנרתיק, אורגזמה דרך בית השחי של הרגל וכדומה.

יש הרבה סיבות לבחירת המילים המכוונת הזאת. סיבה אחת שבגללה אני לא מתחברת לסיווגים ושאותה אני רוצה לשתף היום, היא ש: סיווגים = הגבלה.

סיווגים ודירוגים של אורגזמות

כשאנחנו מדברות על אורגזמות בשפה של סוגים, וכשלכל סוג מצורף גם תיאור "מדוייק" כמו:

  • אורגזמה מסוג A = נקודתית ושטחית
  • אורגזמה מסוג B = עמוקה וכלל גופית
  • אורגזמה מסוג C = נכונה, טובה
  • אורגזמה מסוג D = "פושטית" וכן הלאה

כשאנחנו משתמשות בשפה כזאת, אנחנו בעצם מגבילות את איך שאורגזמה בדרך מסויימת תרגיש אצלנו בגוף.

אם אני "כבר יודעת" אני לא נוכחת לאיך אורגזמה מרגישה אצלי

ה"ידע" הזה מונע מאיתנו באמת להיות נוכחות. באמת לקבוע עבור עצמנו האם אהבנו או לא אהבנו אורגזמה שהגענו אליה בדרך מסויימת. הרי אנחנו כבר מגיעות עם תפיסה מסויימת ומקובעת סביב ההרגשה שלנו. והקטע האירוני זה שאם נתקלנו בפער בין ההגדרה לתחושה, לרוב נחשוב שאנחנו עשינו משהו לא בסדר, ולא שההגדרה לא כזאת נכונה או מדוייקת.

יותר מזה, אותו ה"ידע" גם מגיע מנקודת הנחה שאורגזמה מסויימת (למשל אורגזמה X) תמיד תרגיש ותמיד אמורה להרגיש אותו הדבר – וזה גם לא נכון וגם לא ריאלי. הדרך שבה אורגזמה מרגישה אצלנו בגוף תלויה גם באיזה איבר קיבל גירוי, אבל לא פחות בתנאים נוספים המקיפים את אותה החוויה. על הנושא הזה הרחבתי גם בפוסט על איך מרגישה אורגזמה.

לכן, ההמלצה שלי היום היא להפסיק לסווג (ולמתקדמות: להפסיק לדרג גם..) אורגזמות. להפסיק להקשיב לטייטלים שמודבקים לכל דרך אורגזמית, ולהיות אשכרה נוכחות באורגזמה עצמה. בלי קשר לדרך שבה היא הגיעה.

ואני כבר אומרת מראש, בעולם שמכור לדירוגים, השוואות והיררכיות, זה יכול להיות סופר מאתגר, ויחד עם זאת – סופר מענג ומרחיב את החוויה המינית, לדבר ולגשת לנושא הזה בדרך שונה.

לוקחות על עצמכן את הניסוי הזה?

מנצלת את ההזדמנות גם להזמין אתכן להשתתף בקורס "פמיניסטית". מדובר בקורס מבוסס מחקר, שבו נרחיב את הידע על אורגזמות ותהליכים מיניים אחרים (חשק, עוררות, סקרנות מינית ועוד). הכל במטרה לתת ידע, כלים ובטחון על מנת שתהנו הרבה יותר מהמיניות שלכן. לפרטים על הקורס לחצי כאן.

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן