חשמל זורם בכפות ידייך: האם ויברטורים ממכרים?

משהו טוב עובר על עולם הויברטורים וצעצועי המין. אם פעם היינו צריכות להיכנס לאיזו חנות אפלה בתחנה המרכזית ולהיפרד מ-400 שקלים עבור איזה ויברטור קטן ומסכן. היום, בעלות של ארוחת בוקר זוגית (ואפילו פחות), יש לנו ויברטור חדש, שהזמנו אונליין והגיע ישירות הביתה, ועוד באריזה דיסקרטית. שלמות!
רק מה? כדאי שניזהר מהתמכרות. לא מהתמכרות לויברטור חס ושלום, אלא מהתמכרות ללתקן א.נשים ברחבי האינטרנט שמוציאים שם רע למכשיר המופלא הזה.

ובכדי שנבין ונוכל לתקן בצורה הגיונית וברורה – בואו סוף סוף נבהיר. האם ויברטורים ממכרים? ואם לא, למה יצאה להם תדמית שלילית שכזאת? 

משהו קטן לפני שנתחיל. ויברטורים הם רק סוג אחד של צעצועי מין. כאלה שרוטטים. בפועל ישנו מגוון רחב של צעצועים שהם לאו דווקא רוטטים. אבל לשם הפשטות ובגלל הפופולריות של המונח – אקרא לכולם היום ויברטורים. אבל תדעו שהכוונה היא לכל צעצועי המין באשר הם (גם לסטייספייר למשל). אחרי הכל, בעונג כולם שווים.

אז, האם הויברטורים אכן ממכרים?

אז זהו שלא. השימוש בויברטור אינו ממכר. אם כך, למה יש הטוענות שהוא ממכר? כדי להסביר זאת, צריך להבין איך עובדים הויברטורים ומה קורה בגוף שלנו כשאנחנו משתמשות בהם.

בשורה התחתונה, הויברטור מספק לנו גירוי ברמה גבוהה. וזה בהשוואה לגירוי שאפשר להפיק בעזרת הידיים, בעזרת הלשון, או בעזרת עזרים דוממים כאלה ואחרים. מכיוון שהגירוי הוא בעוצמה גבוהה (וגם אחידה ועקבית יחסית) – הדרך שלנו אל האורגזמה מתקצרת. במילים אחרות, לוקח לנו פחות זמן לחוות אורגזמה.

עד כאן הכל טוב ויפה, אז מה החסרון? או

למה נשים חושבות שהן התמכרו לויברטור האהוב עליהן?

הסיבה לכך היא לא בגלל שהן התמכרו לויברטור אלא שהן פשוט התרגלו לזמנים הקצרים

דמייני את זה. יום אחד את שולחת את ידך לעבר הויברטור האהוב שלך אבל לצערך את מגלה שהסוללה בו נגמרה. או שסתם פתאום בא לך לגוון, ואת פונה לדרכים הישנות והמוכרות (אצבעות ידייך למשל). את מתחילה לגעת בעצמך ומגלה שהדרך אל האורגזמה מאוד מאוד התארכה.

העניין הוא שהדרך לא באמת התארכה! את פשוט התרגלת להגיע לאורגזמה תוך דקות ספורות ופתאום השקעה של 10, 20 או 30 דקות של גירוי מרגישה כמו נננצצצצחחחח. 

יותר מזה, במשך אותן 10, 20 או 30 דקות, כל מה שאת חושבת עליו זה "וואי, למה לוקח לי כל כך הרבה זמן?", או "מה עשיתי לעצמי" או "אין… לא הייתי צריכה להקשיב לאפרת הזאת…" – מה שמאריך את הדרך שלך אפילו יותר! 

אז מה הפתרון? לשנות את המטרה או לשנות את האמצעי.

לשנות את המטרה

הכוונה בלשנות את המטרה היא להפסיק להתמקד באורגזמה ולהתחיל להתמקד בהנאה שלך מהדרך. אם תחשבי על זה, הדרך לאורגזמה עוברת דרך מסלול מאוד יפה, עם נוף והכל. אבל בגלל שאנחנו מתמקדות רק בלסמן וי על האורגזמה, אנחנו לפעמים שוכחות להסתכל לצדדים. אז למה שלא נתחיל להתסכל קצת לצדדים ולהנות מהנוף שבדרך לפסגה? 

דרך נוספת להסתכל על זה, ועל הזמן שכביכול התארך, זה להתמקד בצד החיובי שבדבר. להתמקד בזה שפתאום יש לנו יותר זמן להנות מהדרך. שזה לא מיצמוץ וגמרנו.

יותר מזה, מכיוון שהדרך התארכה, יש מצב שגם האורגזמה תרגיש שונה. לא יותר טובה, לא פחות טובה, פשוט שונה, אחרת, וזה גם יכול להיות ממש נחמד, אם רק אנחנו נוכחות לכך!

לשנות את האמצעי, או יותר נכון, לגוון את האמצעי

כדי שהמוח שלנו לא יתרגל לזמנים הקצרים, אפשר מראש לדאוג לענג את עצמנו כל פעם בדרך שונה. דרך שבהכרח תיקח כל פעם זמן ו"מאמץ" קצת שונה. שימו לב: מדובר בטיפ חשוב, בלי קשר לשימוש בויברטור. אני חוזרת: ההתרגלות לדרך אוננות מסוימת תקרה בלי קשר לשימוש בויברטור. זה פשוט איך שהמוח שלנו עובד. זה מה שנקרא הרגל.

הגיוון מסייע לנו גם במניעת שיעמום (טבעי שיקרה עם הזמן), וגם בהרחבת מגוון הדרכים שזמינות לנו להגיע לאורגזמה. כך שאם למשל את מתקשה להגיע לאורגזמה בנוכחות הפרטנר.ית, הגיוון בדרך שלך להגיע לאורגזמה, יכול מאד לעזור.

איך עושות את זה בתכלס? פעם עם ויברטור רוטט, ופעם עם ויברטור יניקה. לפעמים עם יד ימין, ולפעמים עם יד שמאל. ביום ראשון על הגב וביום חמישי על הבטן. בבוקר עם קטע אודיו ארוטי, בערב עם ספר. איתו במקלחת ולבד בסלון. לא חסרות אפשרויות, רק צריך להיות מוכנה לנסות. 

אפרת זיו ויברטור התמכרות

הגענו לשאלת השאלות: אם הויברטור אינו ממכר, למה עדיין יש א.נשים שטוענים.ות שהוא כן? 

צר לי לבאס כי (שוב) מדובר בגרסה נוספת (חדשה יחסית) של שליטה במיניות האישה. גרסת שנות האלפיים, שלצערי גם נשים מאמצות. לפי הגרסה הזאת, להשתמש בעזרים או בטכנולוגיה הוא תמיד פחות טוב מ"טבעי" או מ"קדום" (דוגמא נוספת אפשר לקרוא בפוסט שכתבתי על ביצת הג'ייד / ביצת היוני). ובאופן שכבר לא מפתיע אותי, לאמירות האלו תמיד מתלוות טענות והפחדות חסרות ביסוס. לדוגמא, אנחנו נשמע שאורגזמה שנוצרת בעזרת ויברטור היא חלשה יותר, ממוקדת יותר או <השלימי את החסר> יותר, להבדיל מאורגזמה שנוצרה באופן "טבעי" יותר, שהיא כמובן טרנס-גלקטית. 

מיותר לציין שאת הטענות האלה אנחנו קוראות על גבי האינטרנט, ושמדובר בטקסט שכנראה הגיע לשם בעזרת איזשהו מחשב או טלפון חכם ולא באמצעות מכשיר קדום או טבעי?? אחח אירוניה אהובתי.

כמובן גם שלא מדובר בשחור או לבן. זה לא שכל מה שחשמלי הוא טוב וכל מה שטבעי הוא רע. פשוט כשזה מגיע לאורגזמה הנשית (ובכלל למיניות הנשית) – תמיד יהיה את מי שינסה או תנסה להכתיב מה נכון יותר ומה נכון פחות. מה שלא קורה אצל גברים (שמעת פעם דאגות לגבי מישהו שחושש שהוא יתמכר לאורגזמה תוך כדי חדירה? לא? איזה קטע!) בקיצור, אין לי הרבה סבלנות לטענות שתקפות רק על מין אחד. על אחת כמה וכמה כשהמחקר טוען אחרת. 

אוי, רגע, מה באמת אפשר למצוא במחקר בנוגע לשימוש בויברטורים?

טוב ששאלת;) 

לגבי התמכרות – אין עדיין שום עדות מחקרית להתמכרות או לנזק ארוך טווח שנגרם מהשימוש בויברטורים (ז"א שתחושת עמימות למשך כמה דקות היא ידועה וחולפת, ויכולה לקרות גם באמצעים "טבעיים" יותר). מה שכן יש לו עדות מחקרית זה שנשים שמתמשות בויברטורים חוות יותר עוררות מינית, יותר רטיבות, חדירה עם פחות כאב (פור דה רקורד – חדירה לא אמורה לכאוב!), יותר אורגזמות, בתדירות גבוהה יותר, ובכללי – חוויות מיניות טובות יותר.
מגניב, לא?!

אמל"ג – ארוך מידי, לא גמרתי

ויברטורים וצעצועי מין אחרים אינם ממכרים. תחושת ההתמכרות נובעת נטו מההרגל לזמן הקצר שלוקח לנו להגיע לאורגזמה בעזרתם. הרגל טבעי שקורה בכל דרך שבה נגיע לאורגזמה. עם או בלי ויברטור. אם קריטי לנו שלא להתרגל לדרך אחת מסוימת, כדאי לגוון מדי פעם. ובאופן כללי, אני ממליצה להתמקד בדרך לאורגזמה ולא רק באורגזמה עצמה. 
מבחינה מחקרית, השימוש בויברטורים מקושר לחוויות מיניות טובות יותר עבור נשים, וכל הטענות וההפחדות בנוגע לשימוש בויברטורים אינן מבוססות ומהוות בסופו של דבר גרסה חדשה, ניו אייג'ית ומוארת לשליטה במיניות שלנו. שליטה שמשום מה פוסחת שוב ושוב על ההרגלים המיניים של הגברים בחיינו (והכי בקטע מפרגן. הלוואי עלינו).

אז..
שיכנעתי אותך? הרגעתי אותך?
אשמח כמובן לשמוע!

ואם יש לך שאלות נוספות בנוגע לשימוש בויברטורים – ספרי לי ואולי אכין פוסט נוסף בנושא! 

 

נ.ב.
מזכירה שהפוסט הזה אינו מהווה תחליף לשום טיפול או המלצה רפואית.
במהלך הכנת הפוסט נעזרתי במאמר הזה ובספר (המומלץ!) The Vagina Bible של ד"ר ג'ן גנטר.

מוזמנת להמשיך לעקוב:

רוצה לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש?

מוזמנת להכניס פרטים ותקבלי עדכונים על פוסטים חדשים,
המלצות קריאה, ומפגשים שווים שאני מארגנת.

16 תגובות

 1. פוסט מעולה!

  ממש מעצבן שתמיד מדברים איך לקצר את הזמן לקבלת האורגזמה ופחות על איך להינות מהתהליך והמלחמה בויברטורים רק מדגישה את הנקודה

  תודה לך על העבודה החשובה שלך ❣

  1. תודה! נראה לי העניין הוא שכשעדיין לא חוות אורגזמות או כשזה עדיין לא עניין שבשגרה, השיח הוא על לקצר.
   ומצד שני, אחרי זמן מה, כל העניין הופך להיות על הדרך. ויותר מזה, ככל שנהנה ונבנה את הדרך, נהנה יותר גם בפסגה 🙂

   וכן, המלחמה בויברטורים פשוט מיותרת. מביישת ומיותרת.

 2. תודה על הפוסט הזה! ובכלל נהנית מהתוכן שלך באתר!
  בדיוק מהסיבות שציינת חששתי לנסות להשתמש בויברטור ועכשיו חושבת לנסות.
  יש לך המלצות?

  תודה מראש

  1. כן, הכי מובן שבעולם ?
   המלצות – זה די תלוי מה את אוהבת.
   אבל בגדול הייתי מתחילה באופציות הזולות – לראות אם את מתחברת.
   וגם נראה לי שעדיף להתחיל במשהו שנותן גירוי חיצוני, ללא חלק פנימי (למשל מה שמוכרים בסופר פארם – או מוצאת גרסה זולה יותר איפשהו, או לחלופין במשהו בסגנון הסטיספייר)
   ואם ממש בא לך משהו פנימי – אז הייתי מתחילה באחד קטן יחסית.

   אם את רוצה להתייעץ איתי על דגמים ספציפיים – מוזמנת לכתוב לי באופן פרטי 🙂

 3. כותבת גם כאן, תודה רבה על על הפוסט המעולה כרגיל, שעושה סדר ועוזר להפריך טענות הזויות שמבוססות על… ובכן.. כלום.
  תודה שאת מעוררת חשיבה ביקורתית!

  וכמובן שאני בעד שכמה שיותר אורגזמות יקרו:) בכל דרך שמישהי רוצה שהן יקרו

 4. לאחרונה קראתי אזהרה (כן, אזהרה) כזו :
  ” הקפידי לקנות ויברטור שאינו גדול מבן זוגך, אחרת תתרגלי לגודל אחר ופחות תהני מיחסי המון איתו”. ידוע לך על עדות מחקרית לדבר הזה?

  1. וואי איזה קטע!
   איפה קראת את זה? זוכרת? מעניין ממש!

   אין לי עדות מחקרית לזה, מעולם לא נתקלתי בטענה, אבל זה גם לא אומר שאין עדות, לכאן או לכאן.
   ובלי קשר למחקר, לי זה מריח כמו בולשיט. משני כיוונים:
   1. הנרתיק הוא גמיש. ויברטור או דילדו שרחב בכמה ס"מ יותר מהפין, לא גורם לדפורמציה של הנרתיק ככה שפתאום לא נרגיש משהו קטן מזה.
   איכשהו הטענות לגבי "בריאות" הנרתיק שלנו (יענו כמה הוא צר, אין לזה קשר לבריאות באמת) תקפות רק לנשים.
   גברים אף פעם לא מקבלים את המסר שאם הם יאוננו הרבה או יקיימו יחסים הכוללים חדירה עם הרבה נשים/הרבה פעמים, הפין שלהם ישחק, יקטן ויתכווץ.
   או שהם לא יצליחו להרגיש שום דבר בפעם הבאה שיכנסו אל תוך אישה.
   (שמה בצד רגע הרגלי אוננות שאולי הם לא הכי מיטביים, אבל אז השיח הוא על הרגל. לא על שינוי בלתי הפיך).

   2. זה נשמע שזאת טענה שמגיעה מתוך פחד שויברטור יהווה איזשהו תחליף לפין.
   טענה אבסורדית. אם ויברטור מהווה תחליף לבן אדם, כנראה הבן אדם לא כזה משהו בפני עצמו.
   יש לי הרבה מה לומר על הטענה הזאת גם בהקשר של היחס שלנו כחברה לאקט החדירה, אבל נשאיר זאת לפעם אחרת.

   אני לא הייתי חוששת מויברטור גדול, אם זה מה שמישהי רוצה.
   יותר מזה, ממה שידוע לי, במקרים בהם יש פין קטן, להשתמש באביזר אחר, גדול יותר – זה אחד הפתרונות המוצעים בטיפול מיני.

 5. תודה על המידע, את נהדרת!
  אני מניחה שלפחות אצלי הבעיה היא תמיד כמות הזמן שזה לוקח לי להגיע לאורגזמה רגילה. עם ילדים ועבודה למי יש זמן עכשיו להקדיש חצי שעה בשביל להגיע לאורגזמה ביחסי מין רגילים כשלמעשה אפשר פשוט להגיע לפורקן תוך מספר דקות עם וויברטור.
  וכן, כמובן שאפשר להנות מהדרך, אבל מכיוון שגדול עלי להקדיז את פרקי הזמן האלה כדי להגיע לאורגזמה “רגילה” כבר המון זמן שאני לא חווה סיפוק מיני עם בעלי. מאוד מבאס.

  1. תודה אנונימית עייפה:)
   עצוב לי לשמוע שאת לא חווה סיפוק עם בעלך.
   בכל מקרה, מציעה לך לשקול שלא להפריד בין 2 סוגי האורגזמות שציינת.
   אורגזמה עם ויברטור היא גם אורגזמה רגילה.
   ואם אין לך זמן לאורגזמה מגירוי ידני, זה סבבה לגמרי להשתמש בויברטור. בזמן האישי או בזמן הזוגי. בתקופה עמוסה וגם בתקופה שבה כן יש יותר זמן/אנרגיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן